19 rocznica śmierci ks. Jana Czuby

27 października parafia w Bobowej oficjalnie rozpoczęła przygotowania do obchodów 20. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby.

Dokładnie na rok przed 20. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, parafia w Bobowej rozpoczęła oficjalne przygotowania do tego jubileuszu. To jedyna parafia w diecezji tarnowskiej, w której ks. Jan pracował, zanim wyjechał na misje. Pracował w Republice Środkowoafrykańskiej. 27 października 1998 roku został zamordowany przez grupę bandytów w Loulombo.

Misjonarz wiedział, że jest tam bardzo niebezpiecznie i kilkakrotnie był namawiany do opuszczenia misji. W liście napisanym na dwa dni przed śmiercią do swojego kolegi kapłana napisał: „Zostaję na miejscu do końca”.

Nabożeństwo w trwającym Tygodniu Misyjnym i dniu wspomnienia śmierci ks. Jana rozpoczęło się Różańcem prowadzonym przez Grupę im. ks. Jana Czuby. W rozważaniach wielokrotnie przypominano postać misjonarza. Po nim odprawiona została Msza św. w intencji włączenia kapłana do grona świętych i błogosławionych.